05 Luty
2014

Szkolenie z Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy na Akademii Leona Koźmińskiego

Kariera, Citi Service Center

W związku z dynamicznym rozwojem Citi Service Center Poland w obszarze Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy wzrasta zapotrzebowanie na ekspertów w tej dziedzinie. Obecnie brakuje kształcenia akademickiego w tym kierunku i dlatego Citi zaangażował się we wspieranie uczelni wyższych w wzbogacenie programów edukacyjnych o zagadnienie AML.

Milowy krok w tym kierunku został zrealizowany w dniu 15 stycznia 2014 r., na Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie, gdzie odbyły się warsztaty poświęcone zagadnieniom AML - An Introduction to the International Certificate in Anti Money Laundering organizowane przez Citi przy współpracy z International Compliance Association (ICA)przy oraz International Compliance Training (ICT). Obie instytucje zajmują się wspieraniem świadomości i dobrych praktyk w zakresie AML na świecie, a profesjonalne certyfikaty ICA są uznanym globalnie potwierdzeniem wiedzy i akademickiego przygotowania w tej tematyce.

W warsztatach wzięło udział 24 zarekomendowanych przez uczelnię studentów, wraz z władzami akademickimi. Z ramienia Citi patronat nad wydarzeniem objął Karim Tadjer – EMEA AML Operations Head. Obecni byli również AML Senior Operations Managerowie, którzy w przyszłości będą kontynuować sesje na innych wyższych uczelniach.

Przed przystąpieniem do warsztatów uczestnicy zapoznali się z materiałami na podstawie, których zdobyli wiedzę dot. legislacji oraz wpływu AML na instytucje finansowe i ich pracowników, którą mieli szansę wykorzystać biorąc udział w ćwiczeniach praktycznych. Sesja zakończyła się egzaminem weryfikującym wiedzę zdobytą podczas programu edukacyjnego. Pozytywny wynik egzaminu skutkował będzie uzyskaniem profesjonalnego certyfikatu – ICA Certificate in Anti Money Laundering.

Zrealizowany przez nas program stanowi pierwszy krok do zrozumienia procesów i regulacji w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy. Nasze warsztaty pomagają wyposażyć studentów w wiedze o rozwiązaniach i narzędziach, które zwiększają bezpieczeństwo w sektorze bankowym. Liczę, że uda nam się zaszczepić w studentach nową pasję. – w ten sposób o pilotażowej sesji wypowiedział się Karim Tadjer.

W planach jest kontynuacja warsztatów na kolejnych uczelniach.

Cofnij