2014
Tydzień Różnorodności w Citi
Kariera, Citi Service Center, Citi Handlowy
W ostatnim tygodniu czerwca obchodziliśmy w Citi Tydzień Różnorodności. Nasi pracownicy mieli możliwość uczestniczenia w różnych wydarzeniach zorganizowanych z tej okazji pod hasłem "Bądź liderem. Dostrzeż nowe możliwości".
- W poniedziałek 23 czerwca odbyły się dwa warsztaty – jeden dotyczył uprzedzeń w miejscu pracy, drugi – wyzwań środowiska międzykulturowego.
- W wtorek 24 czerwca zaprosiliśmy naszych pracowników na Niewidzialną Wystawę - interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której będziesz mógł wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez zmysłu wzroku.
- W środę 25 czerwca pięć kobiet z pięciu różnych krajów opowiadało o tym, co im się spodobało, a co je zdziwiło w Polsce. Spotkanie zorganizowane zostało przez CitiWomen.
- W czwartek 26 czerwca zorganizowaliśmy spacer “DiverCITIWalk around the Warsaw” – pokazując dynamikę życia w Warszawie, przez pryzmat różnych kultur, religii, grup społecznych na przestrzeni ostatnich lat i dzisiaj.
- W piątek 27 czerwca na mini-targach członkowie CitiClubu opowiadali o swoich pasjach.
- Także w piątek, po południu wybraliśmy się na wycieczkę po Różnorodnej Warszawie.
- W ramach Tygodnia Różnorodności odbył się także konkurs fotograficzny „DriverCITI” – zadaniem było przesłanie zdjęć Warszawy, najlepiej ukazujące jej różnorodność; a także konkurs dla dzieci „Domy naokoło świata”.
Na stoiskach CitiClub można było dowiedzieć się więcej o różnych inicjatywach funkcjonujących w Citi w Polsce - zapytać o treningi siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, tenisa a także o zasady gry w szachy oraz … planszówek, które cieszyły się sporym zainteresowaniem.
W piątek po południu nasi pracownicy wybrali się na wycieczkę po Różnorodnej Warszawie. Ruszyliśmy z ul. Senatorskiej i tropiliśmy rozmaite ciekawostki. Na przykład - czy wiedzieliście, że naprzeciwko głównej siedziby Banku, w miejscu, gdzie obecnie stoi Teatr Narodowy, znajdowała się pierwsza polska galeria handlowa? Budowlę zainicjowała królowa Marysieńka (żona Jana III Sobieskiego). „Marywil” mieścił apartamenty królewskie, kaplicę oraz lokale sklepowe.